TechWorm -
vítěz soutěže inovativní exponát
Zladá Vod-ka 2019 na
21 mezinárodní vodohospodářské výstavě v Praze.

TLAČNÁ KAMERA TechWorm

Logo Zikmund
tablet
Tlačná kamera TechWorm byla vyvíjena v úzké spolupráci s dlouholetými zákazníky. Při vývoji byly připomínky "lidí z provozu" nejdůležitějším kritériem. Díky vzájemné spolupráci vývoje a praxe mohl vzniknout tento technický a designérský unikát.

jednotka
PRODUKTY
HOME
SLUŽBY  
KONTAKT
O SPOLEČNOSTI
CO JE NOVÉHO  
Ovládání:
ŘÍDÍCÍ JEDNOTKA nebo
TABLET
Výměnné bubny s různou tuhostí kabelů.

To má velký význam při práci v různých průměrech profilů. Pro menší profily jsou vhodné kabely s menší tuhostí. Díky rychloupínání bubnů může být nový buben nasazen do 1 minuty. Bubny se připojují přes vnitřní sběrnici, která umožňuje rozšíření přenosu obrazu až do Full HD.
Výměnné bubny pro různou velikost profilů kanalizace
Bateriové napájení s nepřetržitou dobou práce až 14 hodin. Použity jsou externí bateriové zdroje standardizované i pro ruční nářadí. Jedná se o zdroje s různou kapacitou, a tak se může obsluha kamery rozhodnout, který zdroj je pro danou práci vhodnější.
Baterie
Práce ve vodorovné poloze.
Někdy si to situace vyžaduje a tak je tato možnost velkým pozitivem.


Vodorovná poloha
Ergonomie. Kamera je navržena tak, aby byla dobře přenosná, aby veškeré ovládací prvky byly snadno dosažitelné z jednoho místa a aby co nejméně vážila. Těžiště rámu je konstruováno s ohledem na mobilitu, aby se kamera nenakláněla a nevadila. Rám je opatřen nášlapnou výsuvnou nohu, pomocí které je zajištěna stabilita při namotávání kabelu zpět.
Malé rozměry. Podařilo se nám inovovat systém do takové velikosti, že se jedná o nejmenší tlačnou kameru na trhu. Při konstrukci jsme od partnerů v terénu věděli, kde všude je nutné se se systémem dostat. Proto naše zařízení je možné pronést i otvorem světlíku.
Přenos signálu z kamery a ovládání přes wifi. Výhodou je absolutní mobilita a ergonomie pracoviště. Dosah wifi je 50 metrů.

Možnost zapojení druhého pozorovatele, který může prohlídku sledovat přes svůj chytrý telefon. Pokud kamera funguje s čistícím vozem, je tato funkce naprosto ideální.
Ergonomie WIFI ovládání kamery do kanalizace
Výměnné kamerové hlavy pro různé průměry potrubí. Inovativním řešením pružného napojení hlavy a koncovky napojení kabelu jsme zlepšili průchod kamerové hlavy potrubím v koleni. Umíme resetovat paměťový efekt v ohybu mezi hlavou a koncovkou napojení kabelu.
Kamerová hlava rotační Kamerová hlava
Trasování je prováděno za účelem zjištění polohy kanalizace z povrchu země. Sonda vysílače je umístěna v kamerové hlavě, která projíždí kanalizací. Obsluha pomocí lokátoru zaznamená její polohu a hloubku.
Trasování
Tlačná kamera TechWorm je HLAVNÍ SOUČÁST PŘÍPOJKOVÉ (SATELITNÍ) KAMERY . Pokud běžně používáte kabelový naviják a vozík model 305 nebo 315 stačí Vám dokoupit polohovatelné rameno a máte plně funkční přípojkovou (satelitní) kameru.
Satelitní kamera do kanalizace Satelitní kamera v kanalizaci Malé rozměry kamery
Design a materiály. TechWorm splňuje kritéria designu ve všech směrech. V rámu byl použit velmi kvalitní materiál karbon, který se vyznačuje velkou pevností a zároveň nízkou váhou. Nadčasový design a profesionální funkce ocení všichni.
Vítězové soutěže
Vizionář 2019
za systém TechWorm.

Držitelé Čestného uznání
za systém TechWorm
v soutěži
INOVACE 2019 .
diplom Vod-ka Cena Vizionář a Inovace 2019 Materiály
Zikmund electronics, s.r.o. , Provozovna: Na Radouči 1221, 29301 Mladá Boleslav